Сайт призначений виключно для фахівців охорони здоров'я в Україні

Шукати

Menu

Close

АвторизуватисяВийти
Наші препаратиТерапевтичні напрямиМатеріали і медіацентрМатеріали і медіацентрНовиниПодіїМатеріали для завантаженняВідеоБудьмо на зв’язкуБудьмо на зв’язкуЗв'язатися з намиКонтакти для запитів медичної інформації
ІНТЕРПРЕТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ АНАЛІЗІВ: РЕЗУЛЬТАТИ ІНШИХ АНАЛІЗІВ Інтерпретація результатів аналізів пролактину Результати інших аналізів
Під час обстеження пацієнта з підозрою на гіперпролактинемію потрібно виконати й декілька інших лабораторних аналізів на додаток до вимірювання рівня пролактину. Це є частиною диференційної діагностики й допомагає встановити причину гіперпролактинемії (якщо є).1–3
Макропролактин

Рекомендований для пацієнтів з асимптоматичною гіперпролактинемією.

Макропролактинемія — це поширена причина гіперпролактинемії. Однак багато комерційних аналізів не дозволяють виявити великі полімерні форми пролактину (тобто, макропролактин).

β-ХГЛ

Рекомендується всім жінкам дітородного віку з аменореєю для виявлення можливої вагітності.

ФСГ, ЛГ

У пацієнтів із гіперпролактинемією рівні ФСГ і ЛГ знижені, оскільки пролактин перешкоджає секреції ГнРГ, що призводить до гіпогонадизму та безпліддя.

Розгляньте необхідність проведення МРТ та/або скерування пацієнта до нейроендокринолога.

ТТГ

Допомагає діагностувати первинний гіпотиреоз, що може спричиняти легку гіперпролактинемію.

Нормалізація функції щитоподібної залози за допомогою левотироксину дозволяє нівелювати гіперпролактинемію.

ІФР-1

Рекомендований для всіх пацієнтів із макроаденомами з метою діагностики можливої акромегалії.

Ниркові проби (наприклад, аналіз креатиніну)

Допомагають діагностувати дисфункцію нирок, що може призводити до накопичення пролактину через зниження кліренсу й підвищення його вироблення.

Печінкові проби

Допомагають діагностувати печінкову недостатність, що може призводити до накопичення пролактину через зниження кліренсу.

β-ХГЛ = хоріонічний гонадотропін людини, β-субодиниця; КТ = комп’ютерна томографія; ФСГ = фолікулостимулюючий гормон; ГнРГ = гонадотропін-рилізинг-гормон; ІФР-1 = інсуліноподібний фактор росту 1; ЛГ = лютеїнізуючий гормон; МРТ = магнітно-резонансна томографія; ТТГ = тиреотропний гормон.

Посилання
  1. Vilar L, Fleseriu M, Bronstein MD. Challenges and pitfalls in the diagnosis of hyperprolactinemia. Arq Bras Endocrinol Metabol. 2014;58(1):9-22.
  2. Melmed S, Casanueva FF, Hoffman AR, et al; Endocrine Society. Diagnosis and treatment of hyperprolactinemia: an Endocrine Society clinical practice guideline. J Clin Endocrinol Metab. 2011;96(2):273-288.
  3. Halperin Rabinovich I, Cámara Gómez R, García Mouriz M, Ollero García-Agulló D; Grupo de Trabajo de Neuroendocrinología de la SEEN. Clinical guidelines for diagnosis and treatment of prolactinoma and hyperprolactinemia. Endocrinol Nutr. 2013;60(6):308-319.
Терапевтичні напрямки по темі : 
Гіперпролактинемія: коротке практичне керівництво
Вибір терапії згідно з керівництвами Дізнайтесь більше Loading
Моніторинг та ведення пацієнтів Дізнайтесь більшеLoading
КОРИСНІ РЕСУРСИ
ПРЕПАРАТИ ПО ТЕМІ

Слід повідомляти про небажані явища. Форми повідомлень та інформацію можна знайти за адресою https://aisf.dec.gov.ua/Account/LogOn

Акаунт PfizerProPfizerPro Account

Для отримання доступу до інших матеріалів, ресурсів і отримання повідомлень про препарати та вакцини, які просуває Pfizer

АвторизуватисяЗареєструватисяАкаунтВийти

Цей сайт призначений виключно для фахівців охорони здоров'я в Україні. Якщо ви є звичайним громадянином, який бажає отримати доступ до інформації про певний препарат, відвідайте http://www.drlz.com.ua

 

© Всі права захищено. Представництво "Пфайзер Експорт Бі.Ві" в Україні (2022)

 

PP-UNP-UKR-0019
Виключно для фахівців охорони здоров'я *

"Цей сайт розроблений виключно для використання з професійною метою фахівцями охорони здоров’я в Україні.

Pfizer не гарантує відповідність інформації та сервісів сайту цілям і очікуванням Користувача, його безперебійну та безпомилкову роботу.

Користувач самостійно і за свій рахунок зобов’язується врегулювати всі претензії третіх осіб, пов’язані з діями Користувача при користуванні цим сайтом.

Користувач самостійно несе повну відповідальність за належне використання матеріалів, розміщених на сайті, в тому числі: за використання таких матеріалів у відповідності з вимогами законодавства України, за дотримання авторських прав і прав третіх осіб, а також, за дотримання положень цієї Угоди.

Підтвердіть: "

Так Ні
Зараз ви залишаєте сторінку Pfizer
Зараз ви залишаєте веб-сайт, яким керує Pfizer. Посилання на всі зовнішні сайти надаються нашим відвідувачам як сторонній ресурс. Pfizer не несе відповідальності за вміст зовнішніх сайтів, якими Pfizer не володіє та не керує
You are now leaving PfizerPro
​​​​​​​
​​​​​​​You are now leaving www.pfizerpro.co.uk. Links to external websites are provided as a resource to the viewer. This website is neither owned nor controlled by Pfizer Ltd. 

Pfizer accepts no responsibility for the content or services of the linked site other than the information or other materials relating to ​​​​​ Pfizer medicines or 
business which it has provided or reviewed.

PP-PFE-GBR-3859. November 2021
​​​​​​​